Drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne to wszelkiego rodzaju elementy wykorzystywane do budowy konstrukcji drewnianych, tarasy oraz dachy.
W naszej ofercie znajdziesz bogaty wybór krokwi, desek oraz łat.
Wszystkie oferowane przez nas produkty pochodzące z tej kategorii są wykonane z wysokogatunkowego drewna,
które gwarantuje trwałość oraz łatwość w obróbce. Sprawdź jak wiele elementów drewnianych znajduje się w naszej ofercie i znajdź idealne dla siebie rozwiązanie.

Łaty, Murłaty, Kontrłaty

Łaty, Murłaty i Kontrłaty służą do wykończenia szkieletu poszycia dachowego. Mocuje się je do krokwi tworząc żebrowanie. Umacniają tym samym całą konstrukcję dachu i stanowią podstawę do mocowania wykończenia.

Krokwie

Krokwie to pochyłe belki służące jako szkielet pokrycia dachowego. Drewno jest najpopularniejszym materiałem wykorzystywanym do ich produkcji. Odpowiednio wykończone mogą służyć również jako element dekoracyjny.

Deski

Deski to jeden z podstawowych elementów wykorzystywanych w budownictwie. Stosowane są zarówno przy budowie konstrukcji zadaszenia jak i w formie wykończenia wnętrz. Jest to materiał bardzo uniwersalny i świetna baza do dalszej obróbki.

Deska na pióro-wpust

Deska na pióro-wypust to element dekoracyjny, który wykorzystywany jest głównie do pokrywania ścian i sufitów w architekturze ogrodowej i wewnętrznej. tego typu wykończenie pozwoli zachować ciepły klimat pomieszczeń i uzyskać unikalny design.