O firmie

Historia firmy ALMAX rozpoczyna się w czerwcu 1984 r. Już 6 lat później przybrała obecną nazwę i formę. W tym momencie działalność przedsiębiorstwa ukierunkowała się głównie na branżę drzewną.

Od tamtego czasu nastąpił gwałtowny rozwój. Ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych i wysoka jakość oferowanych produktów przysporzyła firmie wielu klientów zarówno w kraju jak i za granicą. Dzięki ulokowaniu siedziby wśród Borów Tucholskich możemy oferować drewno najlepszych gatunków w Polsce.

W roku 1995 została wprowadzona własna impregnacja ciśnieniowa wyrobów gotowych. Dzięki tej technologii nasze produkty uzyskują wysoką wytrzymałość na warunki atmosferyczne oraz gwarantują wieloletnie użytkowanie. Jest to niezmiernie ważne w przypadku elementów architektury ogrodowej.

Od 2004 r. firma posiada własne suszarnie drewna. Tym samym możemy kontrolować obecnie cały proces produkcji od pozyskania materiału aż do gotowego produktu.

Pochodzenie naszego drewna jest ściśle kontrolowane i jego pozysk nie zaburza środowiska naturalnego.

Nasz proces technologiczny pozwala aktualnie na produkcję nie tylko seryjnego asortymentu, lecz także zamówień indywidualnych i niestandardowych.

Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania odnośnie naszych materiałów i produktów.

Zapraszamy do kontaktu!

Zespół ALMAX