Pergole

Pergole

Pergole są elementem architektury ogrodowej w postaci alei z zadaszeniem najczęściej pod postacią kratownicy. Stanowią nie tylko niebanalny element dekoracji, ale także pełnią funkcję podpór dla roślin pnących. Dzięki zastosowaniu drewna jako podstawowego budulca umieszczone bezpośrednio przy budynku nadają mu lekkość i niebagatelny wygląd. Tworząc obszary zacienienia idealnie nadają się jako forma zadaszenia tarasu czy strefy relaksu w ogrodzie.

Z ławkami

Pergole z ławkami to idealny dodatek do każdego ogrodu. Stanowią ona miejsce do odpoczynku pośród pnących się roślin i można je postawić praktycznie w każdym miejscu w ogrodzie.

Z kratką i bez kratki

Pergole mogą mieć kształt kratownicy, który stosowany jest najczęściej lub mogą jej nie posiadać przypominając tym samym prostą ściankę. W przypadku pergoli z kratką widać wszystko co stoi za nią, co pozwoli na oglądanie całego ogrodu, natomiast w przypadku wersji bez kratki jesteśmy odgrodzeni i możemy spędzić czas spokojnie w naszym ogrodzie.

Wejściowe

Pergole wejściowe pozwolą na stworzenie wyjątkowego wejścia do naszego ogrodu. Za pomocą tego typu elementu, możemy zaaranżować nasz ogród już od samego wstępu.

Przejściowe

Pergole przejściowe możemy postawić w każdym miejscu w naszym ogrodzie. Najlepiej nadają się do postawienia na ścieżce w ogrodzie tworząc piękne przejście pomiędzy pnącymi się roślinami lub jako tunel łączący 2 sekcje terenu oddzielone żywopłotem.

Proste, Łukowe

Pergole występują w dwóch typach. Różną się one górną częścią, w przypadku prostych, pergola przypomina framugę drzwi, która posiada ostre zakończenia, natomiast w przypadku łukowych, pergola jest zaokrąglona. Nasz ogród będzie wyglądać pięknie w zależności od naszego uznania.